Gallata nga selia e PD/ Bardhi i lutet policisë të heqë kordonin

Gazmend Bardhi po i lutet policisë së shtetit, të cilën e thirrën në ndihmë për të mbrojtur selinë nga demokratët, që të lejojnë mediat të hyjnë në oborrin e PD.

“A ka mundësi që të lejoni median që të futet në godinën e PD, ku ishin mijëra demokratë brenda, dhe që u rrezikuan nga dhuna e Sali Berishës”, iu drejtua Gazmend Bardhi, disa punonjësve të Policisë.

LEXO EDHE  Koronavirusi në Itali/ 248 humbje jete dhe mbi 149 mijë të infektuar në 24 orët e fundit

Ai tha se “mediat duhet të jenë të pranishme për të parë krimin e Sali Berishës në selinë e demokratëve”.

“Unë nuk marr urdhëra nga Prokuroria. Edi Rama nuk mund të mbulojë krimin e Sali Berishës”, tha Bardhi.