FOTO/ Ja pamjet e dhunës të ushtruar në selinë e PD ndaj demokratëve

Një protestë, e cila zgjati rreth 3 orë, dhe që u shpërnda në mënyrë të dhunshme nga Policia e Shtetit, me urdhër të Edi Ramës dhe kërkesë të Lulzim Bashës, u zhvillua sot në selinë e PD-së.

Fillimisht ishin njerëz të mbledhur në seli nga Lulzim Basha që sulmuan me gaz e shkopinj demokratët dhe më pas kur po mbytej nga gazi i hedhur nga ai, kërkoi ndihmën e Ramës.

LEXO EDHE  I vendosën tritol sot në Krujë, zbardhet emri i pronarit të makinës

Policia u fut menjëherë brenda selisë së PD-së duke dhunuar demokratët.

Fotot e mëposhtme, të publikuara nga LSA, tregojnë momentet e dhunës në selinë e PD.