Duma: Distancohem nga dhuna e Sali Berishës, nuk besoj se saldimi i dyerve (VIDEO)

“Duhet ndëshkuar dhuna”, u shpreh deputetja Grida Duma nga selia e PD, duke u shprehur se distancohet nga dhuna e Sali Berishës.

Ajo tha se është e rëndë kjo që ndodhi. “E vjetra duhet të largohet, boll më me një të vjetër që duhet të largohet dhe nuk e di se ku e ka vendin në histori. Çfarë tju them se goditjet e dyerve ishin gjë normale. Ne duhet ta zgjidhim të gjithë bashkë. Dolëm në tarracë se nuk rrihej më brenda nga gazi i përdorur”, tha Duma.

Në fakt gazi lotsjellës u hodh ndaj demokratëve protestues nga brenda selisë së PD dhe problemet që i janë shkaktuar deputetes Duma dhe të tjerë mbështetësve të Lulzim Bashës të mbyllur në seli, pikërisht ua ka shkaktuar ky gaz.

LEXO EDHE  Dështon ekstradimi i egjiptianit, kompania e fluturimit e refuzon për arsye sigurie

Duma tha se deputetët që ishin protestues duhej të hynin në seli dhe të gjenin një zgjidhje, një kompromis, por jo të zgjidhej dhuna, dhuna e cila ishte e Sali Berishës.

“Moment i rëndë, ska demokrat që mund të sulmojë një demokrat. Unë nuk besoj te dhuna, as te saldimi i dyerve”, tha ajo.

r