Përplasen dy makina në Thumanë, njëri nga drejtuesit përfundon te “Trauma”

Një tjetër aksident është regjistruar mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Thumanë-Fushë Krujë.

Dy automjete janë përplasur me njëri-tjetrin dhe si pasojë ka mbetur i plagosur një prej drejtuesve. Ai është dërguar për mjekim në spitalin e Traumës.

LEXO EDHE  Vizita e Sulltanit Erdogan, masat ekstreme të pashait Rama/ Flamuj turq e bllokime rrugësh

Dyshohet se njëri nga drejtuesit është futur në parakalim dhe ka shkaktuar aksidentin. Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes për të hetuar shkaqet e aksidentit.