“Kishte shenja në fyt”/ Daja i tre vjeçarit që ndërroi jetë në kopësht: Duam drejtësi

Policia ka zbuluar shkakun e vdekjes së fëmijës 3-vjeçar në kopshtin “Flatrat e Dijes” në Fier.

Burimet paraprake kanë bërë me dije se fëmija është mbytur në momentin kur është zgjatur për të marrë një veshje në varësen e rrobave, në të cilën ka ngecur kapuçi i xhupit.

Daja i 3-vjeçarit, në një prononcim për media kërkon drejtësi, ndërsa thotë se i mituri kishte shenja në fyt.

“Sipas policisë, fëmija është rrëzuar në këtë moment duke u mbytur prej  kemi dërguar në mëngjes në kopsht fëmijët dhe vetëm se marrim lajmin se djali është keq. Kur shkuam në urgjencë kam takuar doktorin që ishte munduar që të kthente në jetë djalin dhe më tha se fëmija i kishte shkuar pa jetë. Ndër të tjera më tha se kishte një shenjë në grykë duam drejtësi për këtë”, ka thënë daja.

LEXO EDHE  Basha: Berisha e kaloi vijën e kuqe me 8 janar