Bandat ekzekutojnë me breshëri dy gazetarë

Dy gazetarë haitian u vranë të enjten në periferi të kryeqytetit te vendit, Port-au-Prince nga anëtarët e dyshuar të një bande.

Disa persona hapën zjarr ndaj një grupi gazetarësh që kishin mbërritur për të intervistuar liderin e një bande rivale, sipas mediave lokale.

LEXO EDHE  Studimi: Doza e katërt nuk shmang infeksionin nga Omicron-i

Dy gazetarët e vrarë janë Amady John Wesley, i cili punonte për stacionin radiofonik me bazë në Montreal, Ecoute FM, dhe reporteri lokal Wilguens Louissaint. Banda të shumta po luftojnë për kontrollin e kësaj zone ku ndodhën vrasjet.