PD-ja zyrtare del bllof me akuzat për Myftar Lumneshin, pas publikimit të fotove

Nga linja zyrtare e PD-së janë hedhur akuza të drejtpërdrejta se Sali Berisha shoqërohet me persona me precedentë penalë.

Madje Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi foli edhe me emra të përveçëm duke përmendur emrin e Myftar Lumneshit i cili shoqëronte Berishën si një ndër mbështetësit kundër Lulzim Bashës.

Por duket se akuzat ndaj Lumneshit nxjerrin blof zyrtarët e PD-së pasi në disa foto ai shihet së bashku me Lulzim Bashën dhe bashkëshorten e tij, Aurela Basha.

LEXO EDHE  Inceneratori i Elbasanit përpunoi vetëm 11% të mbetjeve të gjeneruara në qark më 2020

PD-ja ka hyrë në një vorbull me akuza të ndërsjella mes dy palëve për bashkëpunim me elementë me precedentë kriminalë por që fotot nxjerrin blof aludimet dhe deklaratat e tyre./Hashtag.al