Hiqni dorë nga ilaçet, ja si t’i zhbllokoni hundët

Bllokimi i hundës është një nga simptomat më të bezdisshme të ftohjes. Nga pijet e nxehta deri te thithja e avullit, ka shumë gjëra që mund t’i bëni në shtëpi pa iu drejtuar domosdoshmërish ilaçeve për të zhbllokuar hundët.

LEXO EDHE  Mbi 11 mijë të infektuar me Covid-19 gjatë 1 jave, çfarë po ndodh me pandeminë

Flini anash

Hidratohuni duke ngrënë supë e duke pirë çaj

Vendosni një kompresë të ngrohtë në sinuse

Hani ushqim pikant

Zieni hudhra dhe thithni avullin

Thithni vajra esencialë