‘Deri këtu? Çmenduri’/ Reagimi i fortë i Artan Fugës pas blindimit të PD: Ndaleni, dikush ti thotë jo …

Akademiku dhe profesri i njohur Artan Fuga, e ka cilësuar çemduri atë që po ndodh në selinë e PD, ku me urdhër të Bashës dhe Bardhit po blindohet selia me dyer hekuri.

Në reagimin e tij Fuga shkruan se selia e PD nuk ka qenë kaq e blinduar kur ka qenë në rolin e Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë, kohën e Petrit Dumes.

Ndërsa bën apel që kjo pamje e çmendur mos u tregohet fëmijëve.

LEXO EDHE  FOTO/ Takimi në Shkodër, mbahet 1 minutë heshtje për Rragamin

Postimi i Fugës:

Deri këtu ???

Ky nuk është më stalinizëm politik, ky është gulag, kamp përqendrimi, burg, vend torturash!

Mirë që nuk e minojnë!

Kjo ndërtesë nuk ka qenë kështu as në kohën e gjeneral Petrit Dumes së ndjerë!!!

Mos lejoni fëmijët ta shohin këtë foto!

Cfarë po ndodh në këtë çmenduri!

Ore nuk ka dikush aty t’i thotë: Jooooo, mossssssssss deri këtu!

M’a bëj ëndërr o Zot!