Dekretet/ Meta i jep gradën “Gjeneral Brigade”, Bilbil Bitrit. Emëron edhe Komandantin e Forcës Ajrore

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar me gradën ‘Gjeneral Brigade’, kolonel Bilbil Bitrin.

Me propozim të Ministrit të Mbrojtjes, Presidenti Meta, Komandant i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura i ka dhënë gradën e “Gjeneral Brigade”, drejtorit të Shtabit të Përgjithshëm në Shtabin e Përgjithshëm të Forcave të Armatosura.

LEXO EDHE  Largimi i Rrushajt, përplasja me Bashën dhe gënjeshtra e përdorur se u dorëhoq nga Covid

Po kështu Kreu i Shtetit ka dekretuar emërimin “Komandant i Forcës Ajrore” të gjeneral brigade Ylli Pulaj, i cili mbante detyrën e Zëvendës Komandantit të Forcës Ajrore.