Temkolli: Jemi kundër paktit Rama-Vuçic, Ballkani i Hapur rikthen Jugosllavinë

Ish-deputetja e LDK-së, Melihate Temkolli, ishte e pranishme në protestën e mbrëmjes së sotme që po zhvillohet para kryeministrisë kundër ‘Ballkanit të Hapur’.

Temkolli deklaroi se gjithë shqiptarët janë kundër këtij pakti Rama-Vuçiç që synon rkthimin e Jugosllavisë së madhe.

Sipas saj Shqipëria dhe Kosova do të jenë gjithmonë bashkë.

‘Ne do ta kundërshtojmë gjithmonë Ballkanin e Hapur, këtë pakt Rama-Vuçiç që do të thotë Jugosllavia e Re. Në nuk do ta lejojmë sepse ëhstë Kosova janë shqiptarët kudo që janë. Vuçic është një nga kritikuesit më të mëdhenj të Millosheviçit, e kritikon pse juk e shfarosi Kosovën. Kamë dëgjuar Sorosianët e ri se nëse Serbia njeh Kosovën ne do të pranojmë Ballkanin e Hapur. Por edhe po e njohu Serbia Kosovën ne nuk do ta njohim Ballkanin e Hapur. Rama bën mirë ta shpallë nul këtë pakt. Shqiptai ka dy liderë dhe prijës historik, të madhin Presidentin Doktor Ibrahim Rugova, Prijësin dhe Liderin Historik aktual të madhin Sali Berisha’, tha Temkolli.

LEXO EDHE  Shehi: Basha nuk e ka inercinë për të udhëhequr bllokun opozitar