Korreshi: Shqiptarët s’po sherbetosin bakllavanë, se kanë frikë se ua hanë fëmijët

Deputeti demokrat Saimir Korreshi akuzoi këtë të Hënë qeverinë se e ka zhytur vendin në varfëri.

“Buxheti i shtetit shqiptar nuk e kalon Vitin e Ri, ashtu si gjeli i detit. Ky buxhet do ta lërë zi e më zi Shqipërinë, do të sjellë zi për familjet shqiptare, të cilat nuk po sherbetosin dot as bakllavanë, pasi kanë frikë se ua hanë fëmijët para Vitit të Ri. Më kujtohet koha kur mbanim mollët poshtë divanit, se kishim hall se i hanim para kohe”, tha ai.

LEXO EDHE  Gruaja rrëfen tmerrin: Burri pinte dr*gë dhe më rrihte, vjehrra i jepte lekët e pensionit