Bumçi: Ballkani i Hapur nuk është projekt Europian, kërkon izolimin e Kosovës

Ish-deputeti demokrat, Aldo Bumçi ishte ai që hapi protestën kundër ‘Ballkanit të Hapur’ që po zhvillohet para kryeministrisë.

Bumçi deklaroi se Ballkani i Hapur nuk është projekt Europian, por bëhet vetëm për të izoluar Kosovën.

Sipas tij sot opozita është ngritur sërish në këmbë dhe nuk do të ndalet më.

Sot protestojmë kundër Ballkanit të Hapur. Aleanca Rama-Vuçic ka paraqitur projektun e ndarjes së Kosovës, ky është dëmi më i madh që Rama i ka bërë interesit të Kosovës dhe asaj shqiptare. Ballkani i Hapur ëhstë përpjekje për të izoluar Kosovën është fasada që Rama i jep Vuçiç. Rama e mbështet Vuçic për interesat për pushtet. Por sot opozita është ngritur dhe është e gjallë, nisim protesta për të mos u ndalur më’, tha Bumçi.

LEXO EDHE  Koronavirusi/ Mjekja Dedja: Të infektuarit duhet të presin 72 orë para se të marrin antibiotikë