Tre të dehur me një transgjinore në dhomë, detajet e ngjarjes në hotelin në autostradë

Të tjera detaje raportohen nga ngjarja e nodhur këtë të Enjte në një hotel në autostradën Durrës-Tiranë, ku një person u plagos me armë zjarri.

Sipas raportimeve mediatike, 3 djem, nën ndikimin e alkoolit, kanë qenë me një vajzë transgjinore në një dhomë hoteli, ku u shënuan edhe të shtënat.

Sipas policisë, në ambientet e dhomës së një hoteli, në të cilën kanë qenë Markeljan Beqiri, Tefik Shehu, Anxhela Brisku dhe Arni Sulejmani, Beqiri ka tentuar të vrasë me armë zjarri 20-vjeçarin Sulejmani, banues në Durrës. Ky i fundit ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE  Anijet e mallrave zhduken nga porti i Durrësit, i merr koncensionari "i Ballukut"

Dy persona u arrestuan lidhur me ngjarjen, ndërsa dy të tjerë u shpallën në kërkim.

Lexo edhe:

Të shtëna brenda hotelit në autostradën Tiranë-Durrës, plagoset 1 person