“Të gjendet kush e vendosi armën në vendngjarje”, Çuçi i përgjigjet babait të Klodian Rashës

Në përvjetorin e vrasjes së 25-vjeçarit Klodian Rasha, babai i tij, Qazimi, ka kërkuar nga autoritetet që të gjejnë personin që ka vënë armën në vendin ku djali i tij ndërroi jetë pasi u qëllua nga efektivi i policisë Nevaldo Hajdaraj.

Ditën e sotme, pas mbledhjes së qeverisë, ministri i Brendshëm Bledi Çuçi i është përgjigjur Qazim Rashës duke thënë se hetimet po vijojnë.

“E para kjo gjë në lidhje me të ngjarje është zbardhur në mënyrën më profesionale dhe në kohë rekord. Nuk kam dijeni që prokuroria të këtë mohuar një gjë të tillë. Ka pasur hetim për ngjarjen, ku pjesa e parë jemi të gjithë të informuar që është në kanalet e procesit gjyqësor, ku besoj që vendimet përfundimtare pas të gjitha hallkave të sistemit do të përfundojnë me dënimin e policit. Për pjesë të tjera vazhdojnë hetimet, dhe brenda policisë dhe në momentin që do të kemi një rezultat konkret do të bëhet publike”, tha Çuçi, në përgjigje të interesit të gazetarëve.

LEXO EDHE  Soreca me zyrtarin grek: Konferenca e parë ndërqeveritare për Shqipërinë të mbahet sa më shpejt