PD e Shkodrës publikon emrat e delegatëve për Kuvendin e 11 Dhjetorit: Kanë firmosur 70%

Degët e PD-së së Shkodrës, Pukës, Malësisë së Madhe dhe Vaut të Dejës që kanë publikuar emrat e delegatëve që kanë firmosur për thirrjen e Kuvendit Kombëtar të PD-së më 11 Dhjetor.

Përfaqësuesja e Shkodrës njoftoi se formularin e kanë firmosur 70% e delegatëve të Shkodrës për të thirrur Kuvendin më 11 Dhjetor, ndërsa shtoi se dhënia e firmave do vijojnë, pasi një pjesë tjetër delegatësh janë jashtë shtetit, rreth 10%.

LEXO EDHE  VIDEO/ Policia bllokon qarkullimin në rrugën e Arbrit, ja çfarë po ndodh

Në një deklaratë për mediat jashtë selisë qendrore të PD-së, u tha se kanë firmosur 232 delegatë nga 330 në total, ndërsa 30 prej tyre ndodhen jashtë vendit. Më pas, u lexuan dhe emrat e firmëtarëve.