Një muaj pas infektimit me Covid, ndahet nga jeta drejtori i gjimnazit

Drejtori i gjimnazit “Bab Dud Karbunara” në Berat Llazar Palla ka ndërruar jetë për shkak të Covid-19. Për afro një muaj ai ka luftuar me virusin mirëpo nuk ia doli mbanë.

Nxënësit dhe mësuesit e këtij gjimnazi prej më shumë se 4 javë ka qënë të ekspozuar ndaj covid 19. Disa klasa kanë pasur më shumë se 10 nxënës të infektuar ndërsa ka patur edhe mësues që kanë rezultuar pozitiv, dhe mes tyre ka qëne edhe drejtori i këtij gjimnazi që sot humbi betejën me covid-19.

LEXO EDHE  E rëndë/ 56-vjeçarja gjendet e pajetë në kanal! Emri