Vrasja e Ervin Karafili për çështje droge, ekstradohet autori

Vendi i ngjarjes

Mirion Nuredini, 40 vjeç, i kërkuar për vrasje nga autoritetet italiane është ekstraduar mëngjesin e së Enjtes drejt shtetit fqinjë.

Karafili akuzohet se ekzekutoi me armë zjarri Ervin Karafilin në Isola Rizza më 28 nëntor 2019, në vazhdën e një një konflikti për çështje droge, raportojnë mediat italiane.

Mirion Nuredini u arrestua më 19 maj 2021 në Holandë, për llogari të drejtësisë italiane.

LEXO EDHE  FOTO/ Paloka: Rama shfaqet si legen para të fuqishmëve, bëhet arrogant me popullin e tij

Ndaj 40-vjeçarit, gjykata e Veronas ka caktuar masën e arrestit me burg në mungesë për vrasje dhe armëmbajtje pa leje.

I arrestuari raportohet se ndodhet përkohësisht në burgun e Rebibbia-s në Romë, në pritje të dërgimit në atë veronez për t’u marrë në pyetje nga hetuesit.