Basha i përgjigjet Berishës: Boll me shpifje, dosja e vetme është “non grata”

Kreu demokrat Lulzim Basha iu përgjigj akuzave të ish-Kryeministrit Sali Berisha, i cili nga Devolli, i kujtoi dosjen Nick Muzin dhe Toyota Yaris.

“Trillimet e shpifjet nuk e zgjidhin dot hallin e Sali Berishës. Ka vetëm një dosje, ka vetëm një çështje dhe ajo është çështja NON GRATA nga SHBA”, shkruan Basha në reagimin e tij.

Në vijim, kreu demokrat shprehet se është kjo çështje që e detyron Sali Berishën të bjerë kaq poshtë me shpresën se do ta shndërrojë PD-në në mburojë të interesave personale.

LEXO EDHE  Gjinishi tregon historinë: Ja si Basha futi ‘hundët’ në KMSH, theu laicitetin e shtetit shqiptar

“Nuk ka gjë më të ulët se të përdorësh demokratët dhe ndjeshmëritë e tyre si mish për top për hallin tënd personal”, e mbyll reagimin e tij Basha.