Detaje nga krimi në Greqi, autori sapo ishte liruar nga burgu për përdhunim

Detaje të reja janë zbuluar nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Greqi, ku një 35-vjeçar vrau me thikë nënën e tij dhe plagosi rëndë gjyshen. Raportohet se 35-vjeçari është dënuar në vitin 2012 për grabitje në Patra dhe në vitin 2013 për përdhunim në Janinë.

Ai është paditur edhe nga nëna dhe gjyshja e tij në 2015 dhe 2017 për dhunë në familje. Të njëjtat informacione bëjnë me dije se burri ka qenë i burgosur në të kaluarën në repartin psikiatrik të burgut të Korydallos, ndërsa së fundmi sapo kishte dalë nga burgu.