A i kërkoi Metës shtyrjen e zgjedhjeve lokale? Ja si përgjigjet Basha

Kryedemokrati Lulzim Basha i ftuar në Abc news, ka komentuar edhe deklarata e bëra nga Presidenti i Republikës Ilir Meta, i cili tha se Basha i ka kërkuar shtyrjen e zgjedhjeve lokale të 30 qershorit 2019.

Basha tha se kjo nuk është e vërtetë dhe se Meta duhet të tregojë personin që i ka kërkuar një gjë të tillë.

Pjesë nga biseda:

Gazetarja: Pse i keni shpallur luftë dhe Ilir Metës?

Basha: Nuk i kam shpallur luftë. Por prej 9 shtatorit kam vendosur që ato që thoja me diplomaci ti them hapur. Është e vërtetë e pamohueshme që mënyra se si u fut Meta në fushat dy javët e fundit ishte me kosto për LSI-në por dhe PD-në.

Gazetarja: A është e vërtetë që i keni kërkuar Metës shtyrjen e zgjedhjeve lokale?

Basha: Zoti Meta e di shumë mirë të thotë se kush ja ka kërkuar. Është në nderin e tij ta thotë se kush e ka kërkuar.

LEXO EDHE  Temperatura deri në -11 gradë dhe ngrica/ Ja parashikimi i motit