VIDEO/ Ngritja e Flamurit në Vlorë, Rama mban distancë nga Meta e Leli

Në Vlorë është zhvilluar ceremonia e ngritjes së Flamurit me rastin e 109 vjetorit të Pavarësisë, ku të pranishëm ishin Presidenti Ilir Meta, Kryeparlamentarja Lindita Nikolli, Kryeministri Edi Rama, si dhe drejtues të pushtetit lokal në këtë qytet.

Ajo që ra në sy gjatë zhvillimeve të ceremonisë ishte shmangia e kontakteve mes Presidentit dhe Kryeministrit, apo mes këtij të fundit dhe Kryebashkiakut Dritan Leli, me të cilin prej kohësh ka nisur një përplasje, e cila duket se nuk është sheshuar as në rast të tilla.

LEXO EDHE  Basha: Gjëja që nuk e fal është gjuha e urrejtjes ndaj grave, do takoj edhe të zemëruarit

Rama ka preferuar të qëndrojë në krah të Lindita Nikollës, ndërsa Presidenti Meta dhe Kryebashkiaku Leli kanë qëndruar larg Kreut të Qeverisë.