Transgjinorja Dafina: Meshkujt shqiptarë të shajnë ditën, por natën “vdesin” për ne

Foto: D-Night

Dafina, një transgjinore 18-vjeçare, e ftuar në D-Night, foli për jetën e saj dhe paragjykimet. Dafina u shpreh se: meshkujt shqiptarë të shajnë ditën, por natën “vdesin” për ne.

Pjesë nga intervista:

Dajana: Çfarë do të dojë të ndryshojë në shoqërinë shqiptare?

Dafina: Mentalitetin, pasi në Shqipëri ditën të jesh trans të shajnë, ndërkohë që natën të kërkojnë. Ka raste që ditëve të zakonshme dal e kuruar si një vajzë dhe përballem me shumë paragjykime, ndërkohë që në darkë është komplet e kundërta.

Dajana: Është e vërtetë që meshkujt shqiptarë i kërkojnë shumë trans-ët? Edhe ata që janë të martuar me fëmijë

Dafina: Po, normalisht. Portieri me të vërtetë ka një portë, por kjo nuk do të thotë që nuk i hyjnë golat.

LEXO EDHE  Sheila Haxhiraj refuzon të bashkëpunojë me këngëtaret Fifi, Semi Jaupaj dhe Beatrix Ramosaj