‘Toyota Yaris’/ Basha-Berishës: Je si Rama, trillimet nuk do ta shndërrojnë PD në mburojë të interesave personale

Kreu i PD, Lulzim Basha, ka reaguar sërish ndaj akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili nga Foltorja’ e Burrelit e pyeti nëse ka ndarë para me taulant Ballën, duke sjellë në kujtesë çështjen ‘Toyota Yaris’.

Në reagimin e tij basha shkruan se akuzat e Berishës janë të njëjta me ato të Ramës, një trillim.

Postimi i Bashës:

Çfarë keqardhje ta shohësh Sali Berishën të bjerë poshtë e më poshtë çdo ditë me trillimet dhe sulmet identike si të kundërshtarit. Ajo që deklaroi Sali Berisha sot është ekzaktësisht ajo për të cilën më akuzoi Edi Rama javën e kaluar. Përgjigjja ime ndaj Sali Berishës është e njëjta që i dhashë Edi Ramës. Asnjë trillim nuk do ta shndërrojë PD në mburojë të interesave personale.

LEXO EDHE  Reshjet e dendura të shiut, Lezha "noton" në ujë