Manjani: Ndërhyrja e Metës brenda forcave politike është gabim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka cilësuar si gabim ndërhyrjen e Presidentit të republikës në punët e brendshme të forcave politike.

I ftuar në ‘Opinion’ Manjani deklaroi se pas deklaratave të fundit të Metës und të fshihen të tjera qëllime politike.

LEXO EDHE  Simptomat dhe rrezikshmëria/ Nga ndryshon Omicron nga Delta?

Për mua e ka gabim qendrimin që mban. presidenti i republikës nuk duhet të kompromentohet në asnjë forcë politikë qoftë kjo dhe LSI. Mesa duket politikani Meta ka qëllime politike’, tha Manjani.