Plas sherri në qendrën tregtare, katër persona zihen me rojet e sigurisë

Një konflikt fizik ka ndodhur në një qendër tregtare në Prizren rreth orës 18:45.

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi, ka bërë me dije se në incident janë përfshirë edhe rojet e sigurisë të qendrës tregtare.

Mësohet se shkak i debatit ka qenë mosrespektimi i masave anti COVID që janë aktualisht në fuqi për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

LEXO EDHE  Masat e reja anti-Covid në Kosovë

Debati ka përfunduar në përplasje fizike dhe disa persona kanë pësuar lëndime në trup, por ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë katër persona janë shoqëruar në polici për të veprime të mëtejshme.