I buzëqeshur dhe duke luajtur futboll me fëmijët, çfarë po ndodh me Alec Baldwin pasi vrau kineasten?

Alec Baldwin u pa duke buzëqeshur për herë të parë që nga vdekja e kinematografisë së Rust, Halyna Hutchins. Fotografët kapën aktorin duke luajtur futboll në Hamptons me fëmijët e tij.

Gruaja e tij, Hilaria Baldwin, gjithashtu shijoi kohën në natyrë këtë fundjavë dhe u pa duke hipur në kuaj me vajzën e saj.

Baldwin, 63 vjeç, është shfaqur i zhgënjyer dhe ka mbajtur një profil të ulët pasi qëlloi aksidentalisht me armën që vrau Hutchins në setin e filmit të tij në Neë Mexico më 21 tetor.

Javën e kaluar, mbikëqyrësja e skenarit të Rust, Mamie Mitchell, me lot njoftoi se ajo po padiste aktorin dhe e akuzoi atë se po luante “Ruleta ruse” kur ai qëlloi me armë pa e kontrolluar më parë për t’u siguruar që nuk ishte e mbushur, dhe më tej pretendoi se skena po filmohej, nuk bëri thirrje për shkrepjen e armës.

LEXO EDHE  Qeveria çeke synon të bëjë vaksinimin e detyrueshëm për moshat mbi 60

Fotot e bëra të shtunën tregojnë aktorin duke buzëqeshur dhe mesa duket po shijon shoqërinë me fëmijët e tij të vegjël. Me një xhaketë të gjatë, ai shihet duke mbajtur një çantë pazari që përmban një top futbolli. Babai i gjashtë fëmijëve më vonë u fotografua duke vrapuar dhe duke shkelmuar topin rreth fushës së futbollit me disa nga fëmijët e tij.

Ndërsa aktori është parë në publik edhe më parë, shpesh i shoqëruar nga gruaja e tij, ai është dukur i mërzitur.