Video/ Liverpool-Arsenal, plas sherri mes Klopp dhe Arteta

Liverpool dhe Arsenal, shihet sot si kryendeshja e javës së kamponatit anglez. Ndeshja ka nisur me tensione dhe atyre nuk iu kanë munguar as dy trajnerëve të Liverpool dhe Arsenalit, Jurgen Klopp dhe Mikel Arteta.

Ato kanë tentuar të zihen me grushte dhe vetëm arbirtri i katër ka shmanguar përleshjen mes tyre.

Në minutën e 32′ të pjesës së parë pati një përplasje ballë për ballë mes Klopp dhe Artetës dhe fillimisht u desh të ndërhynte gjyqtari i katërt për t’i ndarë ata, e më pas arbitri që nxori kartonin e verdhë për të dy.

LEXO EDHE  Arapi prezanothet te Teuta: Lojtarët i njoh, jam i bindur se do të më suportojnë

Pak çaste më parë, Arsenali iu anulua një gol nga Lacazette për pozicion jashtë loje. Ndërsa Liverpool ka arritur të shënoi golin në pjesën e parë me anë të Mane. E kjo ka bërë që Klopp të shpërthente nga entuziazmi.

Aktualisht Liverpool kryeson me rezultatin 3-0 falë golave të Mane, Jotas dhe Salah.