Vrau bashkëshorten dhe tentoi të fajësonte shqiptarët, flet shoku i qelisë së burgut të Babis

Piloti Babis Anagnostopoulos ndodhet pas hekurave të burgut të Kordyallos. Mirëpo gjatë qëndrimit atje ai po tregon një profil krejt tjetër nga ajo e vrasjes brutale të bashkëshortes së tij 20-vjeçare.

Kjo është zbuluar nga një i burgosur në burgun e Korydallos, i cili ka treguar detaje nga sjellja e pilotit.

Ai ka rrëfyer se Babis qëndron i qetë dhe nuk para përzihet në çështjet e brendshme të burgut.

“Në burg jemi partnerë, punojmë bashkë. Ai nuk më ka rrëfyer asnjëherë rastin, as ne nuk e pyesim, sepse në burg ka një atmosferë të veçantë”, tha i burgosuri.

“Është i qetë, kujdeset për disa kafshë që kemi këtu, Korydallos ka disa mace dhe pjesën tjetër të ditës është në shtëpinë e tij, në qeli dhe me librat e studimit që i ka me vete, pa e ditur se çfarë janë. Ai është në rregull. Ne kemi një marrëdhënie të mirë dhe flasim çdo ditë, ajo që më ka bërë përshtypje është se ai duket shumë i ndjeshëm, domethënë është i ndjeshëm ndaj fëmijëve. Sepse ndodh dhe unë kam fëmijë dhe fëmijët më dërgojnë foto, domethënë i sheh, është i mirë’, shtoi ai.

LEXO EDHE  Dëborë, rrebeshe shiu dhe rrufe/ Parashikimi i motit për orët në vijim

“Është miqësor me të gjithë, nuk grindet, hyn në rast se disa të burgosur keqkuptohen për t’i ndarë, por me dialog”, theksoi i burgosuri.