VIDEO/ Merr flake kutia e votimit të deputetit, momenti bëhet viral në rrjet

Gjatë debatit për një ligj në parlamentin ukrainas, shpërtheu një zjarr.

Presidenti i parlamentit përfundoi seancën para kohe pasi salla e seancave u mbush me tym shkaku që kutia e votimit të njërit prej deputetëve mori flakë..

LEXO EDHE  Koronavirusi në Itali/ 92 humbje jete dhe 9503 të infektuar në 24 orët e fundit

Para deputetëve kishte një sërë ligjesh në fushën e financave, por për shkak të rrethanave të paparashikuara, ata arritën të miratonin vetëm një.

Parlamenti ukrainas pritet të mbajë mbledhjen e radhës gjatë ditës së hënë.