Përfshihet nga flakët spitali i Vlorës

Një vatër zjarri u shfaqur në spitalin e Vlorës pas një defekti elektrik. Raportohet se një aspirator ka marrë flakë duke mbushur me tym gjithë Repartin e Kirurgjisë.

Nuk raportohet për të lënduar, ndërsa forcat zjarrëfikëse po punojnë për normalizimin e situatës.

“Rreth orës 13:20, ka rënë zjarr në Repartin e Kirurgjisë në spitalin e Vlorës. Si pasojë janë shkaktuar vetëm dëme materiale. Në vendngjarje ndodhen forcat zjarrfikëse, të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit. Vijon puna nga grupi hetimor, për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit”, njoftoi policia.

LEXO EDHE  Ikja e të rinjve dhe familjeve, 52% e lejeve të qëndrimit në BE në 2020-n u dhanë për shqiptarët nën 19 vjeç