“Njerëzit po shkallojnë e po vrasin si askund në Europë”, Rama debaton me komentuesin: E ke shumë gabim! Shqipëria me kriminalitet mesatar

Kryeministri Edi Rama thotë se Shqipëria është një vend me kriminalitet mesatar në Europë.

Teksa ka replikuar me një komentues në lidhje me rritjen e pagave në vend dhe situatëm e kriminaliteti në vend, Rama shprehet se pagat do vazhdojnë të rriten, jo me llafe por me mund dhe durim.

Komentuesi: Hap punet more zotri rrit pagat se po shkallojn njerzit ne Shqiperi po vrasin te pafajshmit vetem vjedhje dhe krime po ndodhin as ne te gjith Europen spo ndodhin kaq shum sesa ne shqiperi

Edi Rama: Je gabim shume ti Albania Al, se Shqiperia hyn mes vendeve me kriminalitet mesatar ne Europe, nderkohe qe pagat rriten me pune e me zhvillim, sic jane rritur e do te vazhdojne te rriten hap pas hapi, jo me llafe po me mund e me durim!

LEXO EDHE  Korrupsioni me shitjen e kafes në ambientet e burgut/ Jepet dënimi për ish-drejtorin e 313-ës