Kapen “mat” nga pronari i shtëpisë, hajduti shqiptar i gjuan me kaçavidë në kokë

Dy shqiptarë janë arrestuar për grabitjen e një vile në Itali. Ngjarja ka ndodhur në periferi të Putignano, në zonën e Barit.

Sipas mediave të huaja shqiptarët ishin duke plaçkitur shtëpinë në momentin që pronarët, dy vëllezër janë kthyer në shtëpi dhe i kanë befasuar hajdutët duke i kapur “mat”.

LEXO EDHE  Emigracioni i paligjshëm i shqiptarëve, problem për Britaninë

Në atë moment njëri prej të dyve, një 40-vjeçar reagoi duke sulmuar njërin nga pronarët, ndërsa hajduti tjetër shqiptar u largua me shpejtësi.

Në shtëpinë e të arrestuarve u gjetën dhe sekuestruan kaçavida, çelësa makine, radio dhe mjete të tjera që përdoreshin për të kryer grabitjet.