Pjesë e jurisë që s’i pranuan këngën, Mentor Haziri: S’kam më respekt për Ardit Gjebrean

Këngëtari Mentor Haziri, pas deklaratave të forta kundër organizatorëve të festivalit të RTSH-së, deklaron se do protestojë dhe se do mbrojë të drejtën e tij deri në fund.

I ftuar në emisionin “Ditë e Re” në RTV Ora, Mentori thotë se nuk ka më respekt për Ardit Gjebean, i cili ishte njëri prej pjesëtarëve të komisionit të festivalit, ku kënga e Hazirit u skualifikua.

Mentor Haziri: Ata janë totalisht të korruptuar. Më ka ardhur shumë keq, sepse për Arditin kam pasur shumë respekt në të kaluarën. Nuk  është që kam me respekt për Arditin, për  shkak se mënyra se si jam eliminuar, pa hyrë në garë fare më ka bërë të mendoj ndryshe. Nuk kam më respekt përderisa kënga ime nuk është pranuar dhe ai është në krye të atij komisioni.

Ata janë komision i turpit, pikë. Ka qenë totalisht e qëllimshme. Do mbroj të drejtën time deri në fund. Do protestoj.  Nuk e keni  idenë sa kompozitorë dhe këngëtarë më kanë shkruar “ti je zëri im” sepse në Shqipëri ka shumë padrejtësi. Ata nuk duan këngëtarë që këndojnë mirë.

Një ndër arsyet që shumë artistë nuk marrin pjesë në këto festivale, janë këto dallavere që bëhen. Unë jam i urtë, por unë e kërkoj të drejtën time deri në fund.

LEXO EDHE  Lajm i trishtë/ Gjendet i pajetë në banesë aktori i njohur (Emri+Foto)