Gafë e Ramadanit, Strakosha i mohon golin e sigurt Andorrës

Po luhen minutat e para të sfidës Shqipëri-Andorra e vlefshme për kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”.

Rastin e parë të rrezikshëm e kanë pasur miqtë në minutën e 14-të. Ramadani gabon gjithçka para zonës duke i dhuruar topin Martinez, ky i fundit gjuan menjëherë drejt portës dhe Strakosha detyrohet të bëjë një devijim spektakolar për të shpëtuar Shqipërinë nga goli i parë.

LEXO EDHE  Ceremonia e ‘Topit të artë’/ Lionel Messi mer çmimin e parë