Botërori “Katar 2022”/ 11 skuadra deri tani të kualifikuara, nesër pritet një tjetër kombëtare

FOTO: KURT SCHORRER / FIFA / AFP)

Nesër do të përfundojnë tre turet e fundit europiane që do të na japin një tjetër kualifikim: një përpara mes Holandës, Norvegjisë dhe Turqisë, tjetri zbret në play-off dhe i treti përshëndet ëndrrat botërore.

Në garë për një tjetër vend në playoff mes Finlandës dhe Ukrainës për të luajtur në mënyrë indirekte. Çekia dhe Uellsi janë të sigurt që do të hyjnë, por vendosja e dy skuadrave do të përcaktojë se kush do të kalojë nga vendi i dytë në grup dhe kush do të shpëtojë nga Liga e Kombeve.

LEXO EDHE  Teuta-Vllaznia/ Dominim i shkodranëve, por golin e shënojnë durrsakët

Aktualisht ka shkuar në 11 numri i ekipeve te kualifikuara për Botërorin 2022.

Këto janë skuadrat që kane siguruar deri tani biletën për Katar:

Belgjika
Brazili
Kroacia
Danimarka
Franca
Gjermania
Anglia
Katari
Serbia
Spanja
Zvicra