Basha: Në 18 Dhjetor mblidhet Kuvendi Kombëtar, nuk do lejoj askënd të marrë peng partinë

Kreu i PD, Lulzim Basha ka folur për mediat pas mbledhjes së Kryesisë e cila ka zgjatur rreth 6 orë.

Basha tha se më 18 Dhjetor do të mblidhet Kuvendi Kombëtar i PD, dhe se nuk do të lejojë askënd të marrë peng partinë.

Kuvendi Kombëtar do të mbahet më 18 dhjetor dhe jam krenar për vendimin e Kryesisë pas pothuaj 6 orësh diskutimesh, dua t’i falënderoj të gjithë, pavarësisht prej mendimeve apo votës së tyre, për përkushtimin që demonstruan dhe për legjitimimin e plotë të besimit që u kanë dhënë demokratët. Një parti, një kuvend më 18 dhjetor dhe e sigurt është që nuk do të lejoj askënd ta mbajë Partinë Demokratike peng’, deklaroi Basha.

LEXO EDHE  4000 euro për gradën/ Përgjimet telefonike 'fundosën' pedagogun e Akademisë së Sigurisë dhe efektivin