A po shkon Partia Demokratike drejt ndarjes? Ja si përgjigjet Berisha

Lideri demokrat Sali Berisha po zhvillon konferencën e jashtëzakonshme për shtyp siç e njoftoi.

Ai po u përgjigjet pyetjeve.

Cili do të jetë aksioni juaj nëse Basha do të bëjë ndryshime rrënjësore në 18 dhjetor?

Revolucioni paqësor i dhjetra mijëra demokratëve, qytetarëve do të merret me pengamrrësin dhe pengun, asgjë nuk mund ta ndalë. Basha duhet të vijë me 11 në Kuvend, nëse nuk vjen, përjashton veten nga Kuvendi jo nga partia. Paralajmërimi për Edi Ramën është shumë i fortë: Mos luaj me pluralizmin, e shkatërrove bërë ç’deshe por jo më. Basha është pengu, formulat i merr Rama. Njëlloj si dikur Ramiz Alia për studentët, Rama e shtyn atë me idenë diabolike të kopjes pro këto janë lojëra të rrezikshme, dhe përgjegjësi kryesor është Rama.

LEXO EDHE  DETAJE/ 35 mijë euro për një pasaportë greke. Porositësi i vrasjes së komisarit Artan Cuku “spiunoi” kreun e grupit të falsifikatorëve

A po e çon drejt ndarjes PD ky vendim i sotëm? Në fakt po e çon drejt bashkimit, se një demokrat që pranon këto akte imorale nuk ka më. Ekziston një status revolucionar në radhët e PD, janë shndërruar në misionarë të shpëtimit të pluralizmit.