Zgjedhjet në Kosovë/ Kandidati i VV uron për fitoren në Prishtinë Përparim Ramën e LDK

Kandidati i VV-së për kryetar të Prishtinës, Arben Vitia e ka pranuar humbjen në këto zgjedhje.

Përmes një konference për media, Vitia ka thënë se tashmë Prishtina e ka kryetarin e ri, Pëparim Ramën.

“Prishtina tashmë e ka një kryetar të ri, dhe ai është Përparim Rama. E falënderoj aktivistët e VV-së dhe qytetarët e Prishtinës, gjithashtu edhe zotëri Ramën… Prishtinës i dëshiroj sukses dhe të gjitha të mirat. Personalisht unë dhe VV-ja do të jemi krahë në cdo process që është në intetresin e qytetarëve. Do të bëjmë më të mirën për Prishtinën”.

LEXO EDHE  Manja denoncon doganierin në Korçë: U fut në punë me dokumente të falsifikuara

Edhe lideri i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ia uroi fitoren Përparim Ramës. “Do të kujdestarojmë në Prishtinë me plotë kujdes. Përparimi me ekipën e tij, do të shërbej si një kryetar për të gjithë”, tha Abdixhiku.

https://zgjedhjet2021.org/sq/mayr/r/14