Pochettino, një kandidad i mundshëm për stolin e Manchester United

Foto: Getty Images

E ardhmja e Solskjaer tek Manchester United është në pikëpyetje.

Ecuria e klubit nuk është ajo që pritej dhe dy duhmje direkekte me klubet rivale e ka bërë më të paqartë të ardhmen e norvegjezit. Në angli po flitet se Zidane mund të jetë ai që do të zëvendësojë teknikun norvegjez.

Gjithësesi një tjetër emër trajneri ka dalë në skenë ku po flitet se Pochettino është një nga pretendentët për stolin e “djajve të kuq”. Argjentinasi momentalisht po drejton ekipin e PSG-së por nëse me Zidane nuk arrihet një marrëveshje, Manchester United do të paguaj prishjen ekontratës së Pochettinos me PSG për ta sjellë atë në Old Trafford.

LEXO EDHE  Edhe Klopp del kundër Messi-t: Nëse nuk ndodh tani, kur do të ndodhë?

Kështu do të krijohej dhe një efekt domino ku Pochettino do i hapte rrugën Zidane për tek Parisi.