Masakër në burg mes bandave të drogës, raportohet për viktima

Të paktën 68 të burgosur janë vrarë dhe me dhjetëra kanë mbetur të plagosur nga përleshjet që shpërthyen të premten në mbrëmje në burgun e Guajakilit në Ekuador. Gjendja ekonomike e ka rritur dhunën në vend dhe bandat rivale të drogës vijojnë përplasjet për territore, edhe në burgje.

Përleshjet e dhunshme mes të dënuarve në një burg të Ekuadorit kanë lënë mbi 68 persona të vrarë.

Trazirat mësohet se nisën të premten si rezultat i përplasjes mes bandave rivale në burgun e qytetit të Guajakilit.

Policia ndërhyri duke përdorur armë zjarri dhe eksplozivë për të rivendosur rendin.