Me armë me vete, tentoi ti ikë me vrap “Shqiponjave”, arrestohet /FOTO

Një 36-vjeçar u arrestua nga policia në Sarandë për armëmbajtje pa leje.

A.C, banues në fshatin Kalivaç të Tepelenës, u vu në pranga, njoftoi policia këtë të Shtunë.

Sipas bluve, ai u ndalua për një kontroll në lagjen numër 3, por tentoi ti shmangej, duke u larguar me vrap dhe duke hedhur nga çanta e tij e dorës një armë zjarri pistoletë.

LEXO EDHE  SPAK, një “Tigër prej letre”. 1 vit burg për aferën 28 mln euro. “Amniston” Dakon dhe bosët e kokainës

Megjithatë, arratia nuk rezultoi e suksesshme dhe ai u arrestua.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit tip pistoletë dhe 1 krehër me fishekë luftarak.