Klasikja Vllaznia-Tirana, ja sa tifozë priten në “Loro Boriçi”

Vllaznia-Tirana vjen në një moment kur skuadrat kanë një diferencë prej pesë pikësh nga njëra-tjetra, pikërisht me bardheblutë në krye dhe shkodranët në vendin e katërt.

Mirëpo, të shtunën në “Loro Boriçi” është mundësia më e mirë që Vllaznia të shkurtojë diferencën me kryesuesit. Interesimi për këtë ndeshje është shumë i madh dhe pritet që sot ose nesër klubi të nxjerrë biletat në shitje. Tifozët shkodranë shpresojnë që çmimet të ulen, por kjo mbetet për t’u parë.

LEXO EDHE  Broja: E pabesueshme ajo që po kaloj në Premier League, dua të përmirësohem çdo ditë

Edhe në ndeshjen ndaj Dinamos, tifozët ishin të shumtë në numër në stadium, por disa prej tyre u ankuan se biletat ishin të kripura dhe nuk mund të përballonin rregullisht ndjekjen e skuadrës me çmime të tilla.