Bushati: Nëse demokratët votojnë rikthimin e Berishës, këtë s’e pengon dot askush

Gjatë emisionit “Shock” në Euronews Albania, analistët Andi Bushati dhe Baton Haxhiu diskutuan mbi mundësitë reale që ka Sali Berisha për t’u rikthyer në krye të Partisë Demokratike.

Sipas Bushatit vendimi i takon shumicës së demokratëve dhe këtë gjë nuk mund ta zhbëjë askush.

“Unë nuk e dua modelin e Berishës, por nëse demokratët e duan nuk ka bir nëne t’u thotë se nuk zbatohen këto rregullat. Rregullat janë të përbashkëta. Ata thonë nëse jemi shumicë duam që zëri ynë të dëgjohet”, tha Bushati.

LEXO EDHE  VIDEO/ Aksidenti me viktima dhe të plagosur, publikohen pamjet e para

Gjatë emisionit “Shock”, analistët Andi Bushati dhe Baton Haxhiu diskutuan mbi mundësitë reale që ka Sali Berisha për t’u rikthyer në krye të Partisë Demokratike.

Sipas Bushatit vendimi i takon shumicës së demokratëve dhe këtë gjë nuk mund ta zhbëjë askush.

“Unë nuk e dua modelin e Berishës, por nëse demokratët e duan nuk ka bir nëne t’u thotë se nuk zbatohen këto rregullat. Rregullat janë të përbashkëta. Ata thonë nëse jemi shumicë duam që zëri ynë të dëgjohet”, tha Bushati.