Koeman: Rezultat i padrejtë, tifozët ishin fenomenal

Barcelona u mposht nga Real Madridi me rezultatin 1-2 në “Camp Nou” në “El Clasicon” e para të këtij sezoni e vlefshme për javën e nëntë të La Ligas.

Koeman pas ndeshjes ka deklaruar se ky rezultat nuk është i drejtë për atë çka skuadrat dhanë në fushë, pasi Barcelona meritonte më shumë.

LEXO EDHE  Brdaric: Rezultat fantastik ndaj Partizanit, pjesa e parë ndër më të mirat e epokës time

Barcelona meritoi shumë më shumë. Është vështirë të kuptosh një rezultat të tillë. Nuk morëm rezultatin që donim, por në pjesën e parë ishim të mirë dhe tifozët ishin fenomenal,” shprehet Koeman.