Merr flakë makina në ecje në aksin Thumanë-Milot

Shpërthen në flakë një automjet ë autostradën Thumanë-Milot, në afërsi të Mamurrasit, pasditen e sotme.

Mjeti tip “Mercedez Benz”, i cili drejtohej nga një shtetas nga Kosova ka qenë në ecje në momentin kur është përfshirë nga zjarri.

LEXO EDHE  Haradinaj reagon pas aksionit të SHBA me shpalljen non-grata të dy vëllezërve në veri të Kosovës

Fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar në njerëz. Mjeti është shkrumbuar totalisht, ndërsa mendohet se shkaku i defektit të ketë qenë në mekanizmin e rrjetit elektrik.

Në vendngjarje kanë shkuar zjarrfikësit dhe policia.