Berisha: Jam shpallur ‘non-grata’ sepse shpalla ‘non-grata Sorosin, armikun forcave konservatore

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij në facebook një video nga “Foltorja” e Korçës, ku ai shpjegon arsyen se pse është shpallur nongrata.

“Jam shpallur nongrata sepse kam kërkuar shpalljen nongrata të George Soros, i cili është një armik i betuar i forcave konservatore në Shqipëri dhe në botë”, shkruan Berisha në tekstin që shoqëron videon.

LEXO EDHE  Financonin politikanët për të fituar në zgjedhje/ SHBA godet grupin serb në veriun e Kosovës! Emrat