Reshjet e shiut fundosin autobuzin në Greqi (Foto)

Greqia është përfshirë nga moti i keq prej disa ditësh.

Mediat greke raportojnë se në rrugën e Poseidonos, një autobus në itinerarin Pire-Voula u bllokua nën një urë, ndërsa udhëtarët formuan një “zinxhir” në mënyrë që të largoheshin.

LEXO EDHE  Nis aksioni për heqjen e mjeteve të paligjshme, ndëshkohen 10 subjekte në Tiranë

Mbrojtja Civile iu rekomandon drejtuesve të mjeteve që të ndjekin udhëzimet e policisë dhe të shmangin zonat problematike, shkruajnë mediat greke.