VIDEO/ Dy gola në dy minuta, “ndizet” finalja mes Spanjës dhe Francës

Dy minuta të çmendura në finalen e Ligës së Kombeve mes Spanjës dhe Francës. Fillimisht iberikët kaluan në avantazh në minutën e 64-t me anë të  mesfushorit Mikel Oyarzabal ndërsa nuk ka vonuar përgjigja e “gjelave”.

LEXO EDHE  Kupa e Gjermanisë/ Kualifikohen Dortmund dhe Leipzig, eliminohet Schalke

Karim Benzema riktheu baraspeshën vetëm 2 minuta më vonë duke ndezur kështu sfidën. Francezi realizoi një eurogol në hyrje të zonës duke mos i dhënë asnjë shans portierit të Spanjës, Simon.