Portieri i rivalëve të Shqipërisë tërhiqet mes lotësh nga Kombëtarja

Lukasz Fabianski largohet nga Kombëtarja polake. Portieri 36 vjeçar luajti si titullar mbrëmë ndaj San Marinos, në atë fitore 5-0.

“Gardiani” numëron 57 paraqitje me Kombëtaren. Ai debutoi me Përfaqësuesen më 28 mars në vitin 2006.

LEXO EDHE  Partizani-Kukësi, ndiqni supersfidën “live”

Në Warsaw emocionet ishin të pranishme, sakaq edhe vetë Fabianski u “tradhtua” nga emocionet, pasi u përlot.

Polonia shkruan në rrjetet sociale: “Fabianski, faleminderit për kohën dhe emocionet, gjithashtu edhe për momentet që dhurove në Kombëare”.